a
GitaraGitarowy Rekord Świata!
Blog

Gitarowy Rekord Świata!

Zawalczmy wspólnie o Gitarowy Rekord Świata!

Ognisko Muzyczne w Pszczynie wraz z burmistrzem Pszczyny Dariuszem Skrobolem oraz Pszczyńskim Centrum Kultury zapraszają do udziału w niezwykłym przedsięwzięciu. Gitarowy Rekord ma już blisko 20 lat i jest imprezą cykliczną, organizowaną we Wrocławiu przez Leszka Cichońskiego. W latach 2003-2019 wydarzenie odbywało się pod szyldem Gitarowego Rekordu Guinnessa w Polsce, osiągając najlepszy rekordowy wynik w 2019 roku, gdy na wrocławskim rynku utwór “Hey Joe” Jimiego Hendrixa zagrało razem 7423 gitarzystów!

Pandemia wymusiła na organizatorach zmianę warunków i zasad bicia rekordu. W 2020 r. odbyła się edycja online – Gitarowy Rekord Świata. W 2021 r. impreza będzie miała charakter hybrydowy – część uczestników zagra we Wrocławiu, a postali dołączą zdalnie. Wśród tegorocznych gwiazd, które zagrają wspólnie z uczestnikami będą m. in. syn mistrza bluesowej gitary Gary’ego Moore’a – Jack Moore, Kenny Carr – gitarzysta Ray’a Charlesa; z rodzimych gwiazd Jan Borysewicz i Grzegorz Skawiński.

Grupa pszczyńska została już zgłoszona do udziału i teraz ważna informacja:

Możesz do nas dołączyć!

Zapraszamy do wspólnego udziału w rekordowym wydarzeniu!

Zagranie przeboju “Hey Joe” wymaga znajomości 5 podstawowych gitarowych akordów:

C / G / D / A / E

Nie potrafisz ich zagrać, ale chcesz wziąć udział w biciu rekordu świata i dysponujesz instrumentem?

Zdążysz się nauczyć!

Sebastian Kowol – gitarzysta i nauczyciel Ogniska Muzycznego w Pszczynie nagrał film z instrukcją wykonania akordów na gitarze klasycznej, elektrycznej, basowej, ukulele i mandolinie. Teraz i ty bez problemu przygotujesz się do bicia Gitarowego Rekordu Świata!

Czekamy na grupy oraz indywidualnych wykonawców. Mamy już potwierdzenie, że do gitarzystów Ogniska Muzycznego z Pszczynie dołączy grupa z Suszca pod kier. Bogusława Szymury.

Spotykamy się w sobotę 19 czerwca w Parku Zamkowym o godz. 13.30. Planujemy rozgrzewkę, instruktaż i próbę dla gitarzystów, którzy potrafią już zagrać “Hey Joe”, a także dla osób które dopiero tego dnia postanowią przyjść, nauczyć się i zagrać o godz. 16.00 podczas oficjalnego bicia rekordu.

Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Imprezę poprowadzi Sebastian Kowol. Wystąpi m. in. wokalistka Ogniska Muzycznego w Pszczynie Honorata Małys.

Zabierzcie koc lub karimatę, instrument i radosny humor. W razie niepogody impreza odbędzie się w Pszczyńskim Centrum Kultury.

Uczestnictwo w wydarzeniu wiąże się z automatyczną zgodą na publikację materiałów zdjęciowych i filmowych z wydarzenia.

Zagrajmy wspólnie z rodziną gitarową z całej Polski!

Informacje organizacyjne będą pojawiać się na stronie internetowej oraz profilu FB Ogniska Muzycznego w Pszczynie

Góra