Wyniki „Pszczyńskich Impresji Instrumentalnych”
To nie Prima Aprilis – podajemy oficjalne wyniki I Powiatowego Konkursu Młodych Instrumentalistów “Pszczyńskie Impresje Instrumentalne”!
Z grona 74 młodych artystów jury wyłoniło grono najlepszych z najlepszych:
GRAND PRIX – MATYLDA BRAMBERGER (nauczanie prywatne)
.
- kategoria wiekowa: przedszkolna, od 7 – do 10 lat
I MIEJSCE – PIOTR SZCZERBA (perkusja) – DRUMROOM
I MIEJSCE – NATALIA BŁOCH (fortepian) – OGNISKO MUZYCZNE W PSZCZYNIE (klasa Małgorzaty Kuś-Pytlik)
II MIEJSCE – BOGUSŁAW HANUSEK (gitara) – OGNISKO MUZYCZNE W PSZCZYNIE (klasa Grażyny Wiery)
III MIEJSCE – KORNELIA JANOSZ (flet prosty) – ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W RADOSTOWICACH
III MIEJSCE – JAN POPRAWA (fortepian) – LEKCJEBARTEK
III MIEJSCE – ZOFIA GONCIARZ (skrzypce) – OGNISKO MUZYCZNE W PSZCZYNIE (klasa Krzysztofa Misiurka)
WYRÓŻNIENIA:
HANNA RĄCZKA (fortepian) – NAUCZANIE PRYWATNE
ALEKSANDRA WOJCIECH (fortepian) – OGNISKO MUZYCZNE W PSZCZYNIE (klasa Małgorzaty Kuś-Pytlik)
MATEUSZ MIKOŁAJEC (perkusja) – NAUCZANIE PRYWATNE
ALBERT DUDKIEWICZ (fotepian) – LEKCJEBARTEK
.
- kategoria wiekowa: od 12 – do 15 lat
I MIEJSCE – MACIEJ KLOTZ (fortepian) – OGNISKO MUZYCZNE W PSZCZYNIE (klasa Małgorzaty Kuś-Pytlik)
I MIEJSCE – MARTA BRATEK (fortepian) – LEKCJEBARTEK
II MIEJSCE – GRZEGORZ GRUDZIEŃ (perkusja) – OGNISKO MUZYCZNE W PSZCZYNIE (klasa Kajetana Adamczyka)
III MIEJSCE – MAGDALENA RAPIOR (fortepian) – OGNISKO MUZYCZNE W PSZCZYNIE (klasa Joanny Wiktorko)
III MIEJSCE – TYMOTEUSZ BARCZYŃSKI (fortepian) – OGNISKO MUZYCZNE W PSZCZYNIE (klasa Grażyny Wiery)
III MIEJSCE – NADIA PRZYBYŁA (fortepian) – OGNISKO MUZYCZNE W PSZCZYNIE (klasa Małgorzaty Kuś-Pytlik)
WYRÓŻNIENIA:
MARIA WRZESZCZ (gitara) – OGNISKO MUZYCZNE W PSZCZYNIE (klasa Zuzanny Tarnawy)
MAŁGORZATA LIBERA (fortepian) – LEKCJEBARTEK
.
- kategoria wiekowa od 16 – do 19 lat, dorośli
I MIEJSCE – MAŁGORZATA MACHNIK (flet prosty) – NAUCZANIE PRYWATNE
II MIEJSCE – KAROL MICHALIK (fortepian) – OGNISKO MUZYCZNE W PSZCZYNIE (klasa Małgorzaty Kuś-Pytlik)
III MIEJSCE – WIKTORIA MORCINEK (fortepian) – NAUCZANIE PRYWATNE
WYRÓŻNIENIA:
ANETA MAJCHRZAK (saksofon) – OGNISKO MUZYCZNE W PSZCZYNIE (klasa Adama Barona)
MARCIN KUCZ (gitara) – OGNISKO MUZYCZNE W PSZCZYNIE (klasa Sebastiana Kowola)
.
4. Zespoły
I MIEJSCE – KWARTET FLETOWY – OLIWIER DAWIDKIEWICZ, FRANCISZEK HARAZIN, ZUZANNA CHRÓSZCZ, JULIA FIGURA – ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W RADOSTOWICACH
II MIEJSCE – TRIO FORTEPIANOWE „BEZIMIENNI” – NADIA PRZYBYŁA, KAROL MICHALIK, MACIEJ KLOTZ – OGNISKO MUZYCZNE W PSZCZYNIE (klasa Małgorzaty Kuś-Pytlik)
III MIEJSCE – KWARTET FLETOWY – ANTONINA MIREK, MARTA FIGURA, ANTONINA PĘKAŁA, NATASZA MIREK – ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W RADOSTOWICACH
WYRÓŻNIENIA:
ZESPÓŁ FLETOWY „CAMPANELLA” – SZKOŁA PODSTAWOWA W KOBIÓRZE
KWINTET OKAZJONALNY – Olga Muras, Hanna Nowakowska, Gabriel Wrzoł, Bernadeta Bałuch, Michalina Pytlik – OGNISKO MUZYCZNE W PSZCZYNIE (klasa Krzysztofa Misiurka & Małgorzaty Kuś-Pytlik)
Laureaci I, II i III miejsc wystąpią podczas “Daisy Days” 21 maja 2022 r. na pszczyńskim rynku.
GRATULUJEMY!!!