a
AkordeonInstruktorzy warsztatów muzyki ludowej
Blog

Instruktorzy warsztatów muzyki ludowej

🎹 Akordeonista Wojciech Golec 

Na stronie internetowej Instytutu Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego, którego jest wykładowcą przeczytać możemy:

„Wojciech Golec – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie akordeonu profesora Joachima Pichury. Obecnie zatrudniony na stanowisku adiunkta w Instytucie Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajmuje się wykonawstwem muzyki instrumentalnej i wokalno-instrumentalnej jako solista i kameralista. Jego zainteresowania muzyczne skupiają się na różnych gatunkach i formach: oryginalna literatura akordeonowa, muzyka dawna w formie transkrybowanej, adaptacje muzyki ludowej czy wreszcie łączenie gatunków takich jak muzyka współczesna, eksperymentalna, klasyczna i jazz. Tworzenie muzyki w czasie rzeczywistym – improwizacja, w której stosuje środki wyrazowe wykorzystywane w wyżej wymienionych epokach i gatunkach, to jeden z głównych obszarów jego działalności artystycznej i badawczej. W repertuarze oprócz muzyki autorskiej prezentuje utwory m.in. A. Krzanowskiego, W. Siemionowa, J. Pachelbela, R. Galliano, A. Piazzolli, J.S. Bacha, W. Zołotariewa.”

*****

🎻 Skrzypaczka Diana Gabor 
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie (teoria muzyki) i Akademii Muzycznej w Katowicach (skrzypce oraz muzyka tradycyjna). Spełnia się zawodowo zarówno jako nauczycielka w szkole muzycznej, jak i wykonawczyni muzyki klasycznej, tradycyjnej i rozrywkowej.

*****

🎼 Nad przygotowaniem koncertu finałowego z uczestnikami warsztatów pracować będzie Iga Fedak (Kapela Fedaków)
Jak czytamy na stronie internetowej kapeli:
Iga Fedak – etnolog, etnomuzykolog, instruktorka tańca ludowego. Uczy tańców tradycyjnych w katowickiej Akademii Muzycznej na studiach podyplomowych z zakresu polskiej muzyki tradycyjnej. W Kapeli Fedaków śpiewa, uczy tańców i gra na barabanie oraz bębenku obręczowym.
*****

Udział jest BEZPŁATNY, dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o kontakt telefoniczny lub mailowy.

ZAPRASZAMY!!!

Góra
Skip to content