a
OgólneWarsztaty dla smyczkowców
Blog

Warsztaty dla smyczkowców

🎼 Poznajcie Alicję Pacześniak-Słotę , która poprowadzi warsztaty dla grających na instrumentach smyczkowych podczas III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Pszczyńskie Impresje Instrumentalne„.

🎻 Temat warsztatów przygotowanych przez Alicję Pacześniak-Słotę to: “Granie w zespole jako najlepsza inwestycja w rozwój muzyczny uczniów klasy skrzypiec”.

Omówione zostaną następujące kwestie:

1. Postawa z instrumentem podczas gry.

2. Praca nad smyczkowaniem.

3. Ćwiczenie intonacji.

4. Ćwiczenie trudnych rytmów.

5. Repertuar na różne składy instrumentalne.

Alicja Pacześniak-Słota – dyrygent, skrzypaczka, kameralistka, animatorka kultury.

Podstawowe i średnie wykształcenie muzyczne zdobywała w rodzinnym Rzeszowie. W 2006 roku ukończyła z wyróżnieniem studia w klasie skrzypiec prof. Romana Reinera w Akademii Muzycznej w Krakowie, w roku 2016 studia w klasie kameralistyki prof. Arkadiusza Kubicy w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a w roku 2023 dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie Maestro Mirosława Jacka Błaszczyka także w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Jako dyrygent współpracowała m. in. ze Śląską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej, Buccharest Symphonic Orchestra, Orkiestrą Opery Śląskiej, Cinema Brass Band i Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną „Słobożański” z Charkowa.

W sezonach artystycznych 2006/2007, 2007/2008 pracowała w sekcji pierwszych skrzypiec orkiestry symfonicznej Filharmonii Bohuslava Martinů w Zlínie (Czechy), z którą odbyła tournée po Niemczech, Hiszpanii oraz Grecji.

Nam, Pszczynianom kojarzy się prze wszystkim z założoną przez siebie Orkiestrą „Śląskie Smyki„, współpraca z którą jest dla nas zawsze wielką muzyczną ucztą i radością 🤩


Zapraszamy do udziału w Pszczyńskich Impresjach Instrumentalnych oraz w towarzyszących im warsztatach!

Zgłoszenia przyjmujemy do 4 kwietnia 2024 r.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie:

https://docs.google.com/document/d/1SO4zYqAXtNltGhQFo06kvLlPysM6cm8U/edit?usp=sharing&ouid=110097462205136181433&rtpof=true&sd=true

Organizatorzy:

Ognisko Muzyczne w Pszczynie

Pszczyńskie Centrum Kultury

Patronat honorowy:

Dariusz Skrobol – burmistrz Pszczyny

Uniwersytet Śląski / Instytut Sztuk Muzycznych w Cieszynie

Partnerzy artystyczni:

Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Fundacja Muzyka bez granic

Karol Rathaus Foundation

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej

Partnerzy medialni:

Pless.pl

Moja Pszczyna

Góra
Skip to content